Lovsångshelg den 23-24/11

Varmt välkommen till lovsångshelg som arrangeras tillsammans med pingstkyrkan i Skillingaryd. Josefina Gniste, lovsångsledare som gett ut två lovsångsskivor kommer till oss under helgen 23-24 november. Josefina inleder på lördag eftermiddag med ett seminarium och det är öppet för alla, inte bara de som är sång & musikintresserade så välkomna med allihopa.

Sedan blir det tillfälle att vara med och sjunga och spela tillsammans med Josefina på eftermiddagen, hon har också med sig en pianist. Ni som vill kommer också kunna vara med och sjunga och spela under lovsångskvällen.

Lördagens upplägg ser ut såhär:
14.00 Seminarie
15.00 Fika
15.30 Övning/Inspiration
18.00 Paus
19.00 Lovsångskväll

På söndagens gudstjänst får vi lyssna till lovsång med Josefina och till både Nicklas och Mattias Östenälv som delar på predikan.

Välkomna!